poniedziałek, 10 kwiecień 2017 02:05

Międzynarodowy Dzień Teatru Wyróżniony

Od stycznia bieżącego roku uczniowie klas pierwszych w ramach przedmiotu wiedza o kulturze przygotowywali projekt teatralny, którego celem było zapoznanie się z arkanami sztuki teatralnej, a także zainteresowanie uczniów lekturami szkolnymi. Najważniejsza była jednak współpraca, która przyczyniła się do integracji zespołów klasowych. Pierwszoklasiści przez cały ten czas mogli liczyć na pomoc p. prof. Małgorzaty Ossowskiej-Neumann, która była organizatorką tegorocznych działań teatralnych. Uczniowie współpracowali również z reżyserem, p. Krzysztofem Rotnickim, z którym konsultowali realizacje sztuk. 31 marca pierwszoklasiści zaprezentowali przed społecznością szkolną efekt swojej pracy. Pełna swobody i naturalności gra aktorska wywoływała pozytywne reakcje widzów. Najlepsze wykonania zostały nagrodzone punktacją, która liczyła się do oceny z wiedzy o kulturze. Jury przyznało ex aequo I miejsce klasom Ic, która przygotowała fragment "Kartoteki" Tadeusza Różewicza oraz Id, która przedstawiła fragment "Tanga" Sławomira Mrożka. Kolejne miejsca zajęły klasy Ia i Ib za "Króla Edypa" oraz "Makbeta". Projekt teatralny z pewnością skłonił widzów do zastanowienia się nad głębszym sensem przedstawionych dramatów. Uczniowie przezwyciężając tremę, nabrali pewności siebie, która często potrzebna jest w życiu codziennym.

Czytany 2153 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 kwiecień 2017 23:19