wtorek, 26 kwiecień 2016 09:01

XXIV OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK – etap rejonowy w Grudziądzu. Wyróżniony

W dniu 23.04.2016 r.  na terenie Mariny w Grudziądzu odbył się etap rejonowy XXIV OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA.

Do Mistrzostw zgłosiło się dziesięć 5 - osobowych zespołów pierwszej pomocy, które reprezentowały niżej wymienione szkoły : Licea Ogólnokształcące – I, II,III, IV, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Rolniczych, Zespół Placówek Młodzieżowych Bursa i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie.

Etap rejonowy Mistrzostw przebiegał zgodnie z przyjętym regulaminem i obejmował test pisemny oraz praktyczne udzielanie pierwszej pomocy w zainscenizowanych pozoracjach. Było 6 stacji wypadkowych (symulowane wypadki) i jedna stacja sprawdzian zresuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Najlepszym zespołem okazała się drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych.

Miejsce trzecie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Monika Kurzyńska IIC koordynator, Monika Duda IIIC, Monika Fabiszak IIIC, Julia Nagórska IB i Paulina Tadrowska.

Podziękowania również dla uczniów klasy IB i ID za pomoc w sprawach organizacyjnych Mistrzostw.

Opiekun: Anna Kłodawska