czwartek, 10 marzec 2016 19:33

Gimnazjaliści! Gratulujemy sukcesów z języka niemieckiego! Wyróżniony

Składamy gratulacje uczniom z Gimnazjum nr 1, 4, 5, 7, 9 oraz z Gruty, którzy w Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, zorganizowanym po raz trzynasty w naszym liceum, wykazali się świetnymi umiejętnościami językowymi oraz wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. Wielu wrażeń dostarczyła zabawa „Gruppenduell”, wzorowana na znanym show telewizyjnym „Familiada”, dzięki której uczestnicy poznali się nawzajem i rozładowali emocje związane z konkursem.

Miło jest nam ogłosić, że wśród uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęli gimnazjaliści z „Piątki” - I miejsce - Ewa Goryńska, II miejsce Jakub Kucharski, a III miejsce – Karolina Niedzielska.

Oddzielną pulę nagród zebrali najlepsi spośród tych, którzy dopiero w gimnazjum rozpoczęli naukę języka niemieckiego. Są to uczniowie z Gimnazjum nr 1: Marta Paterska – I miejsce, Dominika Buler – II miejsce i Wiktoria Nalaskowska – III miejsce.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w dalszym szlifowaniu języka Goethego. „Hals- und Beinbruch” na zbliżającym się egzaminie gimnazjalnym!

Dziękujemy nauczycielom za zmotywowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie oraz za przeprowadzenie eliminacji szkolnych.

Radzie Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu, a także wydawnictwu PWN dziękujemy serdecznie za ufundowanie nagród.

10 marca 2016 r.

Organizatorzy MKJN: Anna Kurzyńska-Wiak, Agnieszka Adamaszek i Krzysztof Wojciechowski