wtorek, 23 luty 2016 14:16

Gimnazjalisto! Sprawdź swój niemiecki! Wyróżniony

Zapraszamy do udziału w XIII Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego dlamłodzieży szkół gimnazjalnych, organizowanym przez nauczycieli języka   niemieckiego

I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu.

Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do pogłębiania znajomości języka niemieckiego oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Treści dostosowane są do wymagań aktualnej podstawy programowej dla gimnazjum, zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego jak i dla uczniów kontynuujących naukę. Dla obu grup przewidziane są oddzielne pule nagród.

Konkurs odbędzie się 10 marca 2016 (czwartek) o godz. 8:00 w auli I LO.

Do 3 marca br. prosimy Waszych nauczycieli języka niemieckiego o nadsyłanie zgłoszeń na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Wszelkie zapytania można  kierować także na ten adres.

W przerwie między częścią pisemną a ustną zapraszamy wszystkich uczestników dokonkursu Gruppenduell. Konkurs został przygotowany na wzór znanego show telewizyjnego „Familiada”. Zespoły z różnych szkół odpowiadają w języku niemieckim na zadane pytania o otaczającym nas świecie.